Футбол-онлайн Ф-О на Facebook
Від   Мій е-мейл: Місто, Країна:
 
Зареєструвати нік | Перевірити нік
Маю сказати: < >>> Допомога для дописувачів <<<
Normal Translit Rus Translit Ukr           

Пошук:  повідомлення № автор що містять
Відображення:  Сторінка по    ( в т.ч. приховані)


№94565, 2009-10-16 15:43:17  підтримати
Nebaba
Kyiv, UA

2 A®nold

"НЕ потому ли что нога бандеровца не ступала далее Ровенской области ? Чхали они на всю нынешнюю Украину, а боролись за клаптик своей, западной."

"Але яке відношення має голодрищенський осередок ОУН до діяльності УПА?"


Ви спочатку розберіться самі для себе: що таке бандеровець і який він має стосунок до ОУН, добре?:-)))

Наддніпрянська Україна ще до війни мала найвищий відсток земель відведених під с.-г. використання. Площі розпаханих земель сягали 70% усієї території.
Окрім Холодноярського лісового масиву, на Надніпрянщині практично немає скільки-небудь значних лісових площ, де б можна було постійно базуватися, без ризику бути блокованим.
Я вже колись писала про брехню в російському серіялі "Ліквідація", у якому таваріщ Жуков боровся з "лісовими братами", що знаходилися в ЛІСАХ ПІД ОДЕСОЮ.
Єдиний ліс під Одесою (Чабанка) БУЛО ПОСАДЖЕНО лише в 1960-х рр., коли там було розташовано мотострілкову дивізію.
Лісовою ж частиною - Північчю України, зокрема Київщиною, рейди УПА здійснювался більш-менш постійно. Зрозуміло, що термін "реґулярно" тут не підходить.

"НЕ потому ли что нога бандеровца не ступала далее Ровенской области?"

Почнімо з того, що столицею "Поліської Січі", з якої постала Українська Народно-Революційна армія, пізніше переіменована в УПА було містечко Олевське Житомирської (натоді - Київської) области. Якщо Ви знаєте географію - це ДАЛЄЄ на схід.
Якщо поставити питання: як далеко заходила САМЕ УПА, а не ОУН (бандерівська) - яка, якраз і охоплювала УСЮ Україну, то...
"За радянськими джерелами, українські національно-повстанські частини діяли і на Чернігівщині, і на Кіровоградщині".

"Чхали они на всю нынешнюю Украину, а боролись за клаптик своей, западной."

Якщо Ви живете у Києві, то далеко ходити не треба - у Бабиному Яру розстріляно 621 член похідної групи ОУН. Щоправда, не бандерівців, а мельниківців. Так-от, серед них наддніпрянці становили БІЛЬШІСТЬ.

"ОУН відстоювало ідею Української Самостійної Соборної держави, яка повинна б включати і українські етнічні землі Кубані. Мережа ОУН була створена на Кубані на базі одного з роїв «Північної походної групи», яку очолював Спиридон Ткаченко («Голуб»). 20 жовтня 1942 року він став головою Лиманського окружного проводу ОУН. Тісні з'язки були встановлені з оунівцями Маріуполя. Від квітня 1942 року існував канал старшин та підстаршин УПА, які були уповноважені Проводом ОУН створити Козачу Повстанську Армію Кубані. У початків даної армії стояли: сотник Василь Плетень («Шум», «Зорян», «Беркут»), колишній лейтенант Червоної Армії, уроженець Чернігівщини, лейтенант Дмитро Гречух («Днипро»), а також Дмитро Коваленко-(«Мить») з Приамур'я. В осені 1944 року на Кубані діяло дві повстанськи сотні — «Шума» (85 люд.) і «Гомона» (125 люд.), а також окремі розвідуальні рої по 10 бійців у кожній. Повстанська армія на Кубані проіснувала до 1950 року"

"Потому и НИКОГДА не поймет левобережную Украину ни один галичанин. Равно как и левобережный русско-украинец знает о галичине и УПА только по пропагандистким наветам"

Не знаю, що таке "русско-украинец", але...
"Почин до створення УПА-Південь дала Похідна Група ОУН-Південь, що в складі ок. тисячі членів вирушила в червні 1941 р. на терени південної України. Молоді революціонери - члени похідної групи зустрілися на південних просторах України з безоглядним переслідуванням зі сторони нових окупантів і - з надсподівано прихильною поставою до революційно-визвольного руху та зрозумінням справи зі сторони місцевого українського населения. В таких містах як Одеса, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Маріюпіль та Сталіно повстають скоро сильні центри революцїйного підпілля, зложені з місцевого українського населення і керовані переважно місцевими націоналістами-революціонерами. Одеса стає центром друкування підпільної літератури для всієї України, зокрема ж тут друкуються всі відозви й брошури на мовах і письмом східніх народів.

Колоніяльна практика німців викликала повне розчарування й обурення всього населення і серед місцевих членів і прихильників революційного підпілля зроджується думка про збройну протинімецьку партизанку. Цю думку скріплюють вістки про постання УПА на Поліссю й Волині і весною 1943 р. з ініціятиви завзятого націоналіста-революціонера, 60-літнього "Діда-Тараса", колишнього члена повстанських загонів в Холодному Ярі, організується в тому ж Холодному Ярі перший наддніпрянський курінь УПА під командуванням к-ра Кости. Скоро після цього повстає другий відділ УПА в Уманщині під командуванням к-ра Остапа, а далі курінь під командуванням к-ра Саблюка, що широко вславився своїми побідними боями з німцями та большевицькими партизанами в Уманщині, Вінничині та Кам'янець-Подільщині.

Літом 1943 р. Головне Командування УПА призначає Командиром УПА-Південь полк. Батька (Омеляна Грабця), який до часу цього іменування займав пост Командира ГВО - Головного Військового Осередка.

В час переходу фронтів стан УПА-Південь був такий: Командир УПА-Південь: полк. Батько (Омелян Грабець), Заст. Командира: Антон (загинув 24. грудня 1943 р.), Шеф Штабу: Кропива (загинув 13. червня 1944 р.).

1. ВО "Холодний Яр": Командир - Кость. Шеф Штабу - дід Тарас. // Курені: Саблюка, Довбуша.

2. ВО "Умань": Командир - Остап, Шеф Штабу - Нюра. // Курені: Довбенка, Бувалого, Андрія-Шума.

3. ВО "Вінниця": Командир - Ясень. // Курені: Сторчана, Мамая, Буревія.

Під час переходу фронтів курені ВО "Вінниця" і ВО "Умань", відступаючи на Волинь, вступили в відверті великі бої з "заградітєльними отрядами НКВД" большевицьких фронтових військ (великі бої в Гурбенських лісах) і в важких тримісячних боях понесли надзвичайно важкі втрати. Важкі втрати понесли й курені ВО "Холодний Яр" і тому після смерти командира полк. Батька (загинув 10. червня 1944 р.) групу УПА-Південь постановою Головного Командування УПА розформовано. На теренах, де діяла УПА-Південь, залишились в районах великих лісів лише невеликі відділи УПА, а решту уцілілих частин УПА-Південь включено в УПА-Північ, згл. в УПА-Захід."Найвідоміший одеський бандерівець і видатний український філолог
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B...


Провулок Романа Шухевича (кол. Ґрібоєдова) в Одесі з'явився не просто так, а тому, що цей видатний українець неодноразово бував у нашому місті.:-)))

Ось як про це пише російська вікіпедія:
"В июле-августе прилетел из Станислава в Одессу в сопровождении связной «Анны» и полтора месяца лечился в поликлинике Лермонтовского курорта (Хто не знає "Лермонтовскій" - це один з найкрутіших в Одесі санаторіїв, здається, єдиний в місті, який мав ВЛАСНИЙ пляж, знаходиться в центрі і сучасної і тодішньої Одеси). Шухевич использовал поддельные документы на имя Ярослава Полевого. Несмотря на то, что в паспорт была вклеена фотография, разосланная МГБ по всему СССР и входившая в список № 1 разыскиваемых, он не был задержан. В июне-июле 1949 года он повторно вылетал в Одессу, где проходил лечение в том же курортном учреждении у тех же врачей."

Дуже сумнівно, що Роман Йосипович Шухевич міг би в чині майора СА ДВІЧІ лікуватися в найкращому одеському санаторії, не маючи НАДІЙНИХ людей серед "русскоукраинцев".


2 der schadenfroh schall

Моя матуся походить з села Чалбаси Цюрупинськго району. Коли за часів Брєжнєва почалася ґльорифікація історії Вєлікай Атєчєствєнай, то почалося змагання між областями в тому, хто більше "намалює" підпільних партійна-камсамольскіх груп і партізанскіх атрядав. Ну і цей загін записалі "в савєцкіє партізани". А в селі жив чоловік родом з Козачих Лагерів, який відсидів за те, що був у тому загоні. Так з нього потім в селі сміялися - сидів за те, що був "савєцкім партізанам":-)))
Показати вибрані повідомлення>>>
Пошук:  повідомлення № автор що містять
Відображення:  Сторінка по    ( в т.ч. приховані)

Copyright (c) Graf de Robot, 2002-2003. All Rights Reserved.

       головна карта сайту поштова скринька Сайт: Graf de Robot, Pervak, Vladimir
Администрирование: DmP, Graf de Robot
© football-online.com.ua 2001-2010